Genel Sekreter Erhan Tenekeci'nin 15 Temmuz Mesajı
 
        İdaremiz Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 
Genel Sekreter Tenekeci, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile bozguna uğramıştır” sözlerine yer verdi.
 
2016'da ülkeye, millete, cumhuriyete, demokrasiye ve milli iradeye karşı yapılmak istenen kanlı kalkışmanın başarısız olduğunu vurgulan Tenekeci "Hainler kaybetti, Milletimiz kazandı. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde çöreklenen bir grup vatan haininin teşebbüs ettiği darbe girişimi halkımızın feraseti, kahraman direnişi, vatansever asker ve polis güvenlik güçlerimizin üstün gayreti sayesinde, Allah'a şükürler olsun, püskürtüldü ve kontrol altına alındı.
 
        Terör örgütü FETÖ/PDY tarafından Milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında Aziz Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akmıştır. Büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek hain darbe girişimine karşı duran Aziz milletimiz; canı pahasına ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine, egemenliğine sahip çıkmıştır. Günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak hain darbecilere geçit vermeyeceğini, Cumhuriyetimizin kazanımları olan demokrasi ve milli iradeden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir.
 
Ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının daima yanlarında olacağımızı da bir kez daha vurguluyor, 15 Temmuz da milletimizin varlığına, istikbaline ve inançlarına ağır bir darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, aziz milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.”